Wydarzenia w teatrze w styczniu 2022

Styczeń to miesiąc, w którym teatry po całym regionie oferują szereg interesujących wydarzeń. W związku z pandemią COVID-19 wielu występów odbywa się on-line lub w ograniczonym formacie „na żywo”. Sprawdź, co się dzieje w teatrach w styczniu 2022 roku!

1 stycznia to początek nowego sezonu Teatru Krakowskiego. Z okazji swojego 187. jubileuszu ten ponadczasowy teatr pragnie rozbawić nas komediowym przedstawieniem „Pożegnanie euro”, opartym na powieści Stanisława Lema. W nastrojowym spektaklu przygoda bohaterów doprowadzi widza do salwy śmiechu i gorzkich refleksji.

Aby rozpocząć Nowy Rok z przytupem, Teatr Zagłębia będzie prezentować musical „Scrappy”, inspirowany twórczością popularnego pisarza sci-fi Harlan Cobena. Droga bohatera do podjęcia najważniejszych i trudnych decyzji stanie się ważną lekcją na temat życia dla widowni.

W styczniu 2022 roku grupa studentów Krakowskiej Akademii Sztuk Dramatycznych zaprezentuje inspirowane Antygony Sofoklesa musicalowe przedstawienie „Antoine”. Przedstawienie skupione na postaci bohatera uplatającym skomplikowaną siatkę trudnych pytań dotyczących wierności, lojalności i miłości oraz sprawiedliwości społecznej łagodzi napięcia i dostarcza widzom głebokich myśli.

Pod koniec miesiąca, 29 stycznia 2022 Teatr Teatralny prezentuje sakeraterskie widowisko „The Diva De La Mana”, stworzone we francusko-argentyńskim blasku tego, co najbardziej uwielbiane – muzyki i tañce. Producenci obiecuje równie ekscytujace hity taneczne i choreografic majsterstwo widowni wrażenia, które pozostan powinny na długo po opuszczeniu teatru.

Styczeń 2022 roku może okazać się równie pokazem w wybranych teatrach, jak i grupa artystów oferujących różnorodne wydarzenia dla publiczności!

Początkowo Teatr Dramatyczny rozpocznie miesiąc 12 stycznia Frankenstein Unplugged – teatralną adaptację słynnego horroru Mary Shelley. Ten obraz pokaże miasto, w którym ludzie próbują zbudować postacie z części ludzkich i maszynowych. Przedstawienie otworzy Festival Frankenstein, który składa się z różnych produkcji poświęconych eksperymentowaniu przyrodniczemu, technologicznemu i moralnemu.

Kontynuując temat klasyki literackiej, 15 stycznia widzowie mogą cieszyć się przedstawieniem Król Lear, obfitującym w niezapomniane sceny z udziałem znakomitego obsady. Historia dotyczy starożytnego monarchii i tytułowej postaci – Króla Leara – który na starość musi podzielić swoje majątki między trzy córki. Jednak ze względu na roszczenia swoich dzieci, szybko kończy się spektaklet hucpy i chaosu.

Innymi tytułami, które warto obejrzeć w teatrze w styczniu 2022 roku są Tobruk 21 oraz Bulles et Boomers. Tobruk 21 to sztuka sonda opowiadająca historię łączników afgańskich żołnierzy walczących boku italińskich żołnierzy we Włoszech drugiej wojny światowej. Natomiast Bulles et Boomers to interaktywny performance sceniczny nawiązujący do francuskiej Nowej Fali Sztuki – gatunku filmowego reprezentujacego ambitne adaptacje literackie oraz momenty dramatyczne inspirowane dokumentalizmem.

Styczeń 2022 będzie pracowitym miesiącem w wielu teatrach, zarówno na deskach teatrów stacjonarnych, jak i online. Z całego świata napływają informacje o różnych premierach i koncertach, które szykują się w warszawskich teatrach.

Oto przegląd najbardziej interesujących wydarzeń:

29 stycznia na scenie Teatru Praskiego premiera musicalu „Sin City”. To muzyczne widowisko oparte jest na bestsellerowej powieści Neila Gaimana i wyreżyserowane przez powszechnie uznanego reżysera Romana Polańskiego.

4 lutego Teatr Dramatyczny gościć będzie sztukę „Starcie z diabłem”, zainspirowaną swoimi postaciami z opery. To kameralne widowisko składające się z wielu krótkich części skupia się na chwilach walki pomiędzy dobrem a złem i możliwości odnalezienia zrozumienia na drodze do szczęścia.

15 stycznia Teatr Narodowy będzie miał specjalny koncert „Viva la Vida”, w którym usłyszymy muzykę ze świata Baroku oraz pieśni poetyckie autorstwa takich postaci jak Julian Tuwim czy Wojciech Młynarski.

Related Posts